مقالات

تعمیرگاه ترمز خودرو

تعمیرگاه ترمز خودرو

تعمیرگاه ترمز خودرو تهران

 

تعمیر ترمز خودرو مورد بسیار حساسی هست. که ملتزم آن این که صاحبان خودرو در صورت وجود هرگونه علائم غیر عادی در این قسمت خیلی سریع نسبت به تشخیص مشکل و تعمیر آن اقدام نمایند.در تمام خودرو ها ممکن است. که به مرور زمان ودر صورت استفاده دچار مشکلات متعددی شوند .

موارد نشان دهنده وجود مشکل ترمز خودرو

روشن شدن چراغ ترمز
ایجاد صدای غیر عادی
وجودمشکل هنگام پدال روی ترمز
ایجاد ارزش
این موارد جزئی از موارد اصلی و رایج مشکلات در سیستم ترمز خودرو است .

روش کار ترمز

افراد که روی پدال ترمز فشار وارد می کنند .در این زمان روغن ترمز هیدرولیکی به خاطر اصطکاکی که در چرخه ایجاد می کند. باعث ایستادن و توقف خودرو می شود .از سیستم اهرمی جهت حرکت پیستون داخل سیلندر استفاده می شود .با حرکت دادن اهرم ،مایع هیدرولیکی به طرف ترمز حرکت کرده ودر نتیجه باعث توقف چرخ ها می شود .در خودرو های لوکس و بروز خارجی پیشرفته ترینها و بهترینها استفاده می شود. که در حداقل زمان ممکن با فشار بر روی پدال ترمز خودرو متوقف می گردد.مهمترین حرکتی که افراد می‌توانند در. جهت کمتر شدن و رفع مشکلات ترمز انجام دهند این است که به طور مرتب ودوره ای سرویس های خودرو را در مراکز معتبر انجام دهند .در صورت عدم توجه به علائم غیر عادی مشکلات در قسمت ترمز بیشتر شده و باعث ایجاد حوادث جانی و مالی غیر قابل جبرانی می گردد.
سیستم خودرو های خارجی با خودرو های داخلی تفاوت بسیاری دارد لذا توصیه می گردد. افرادی که از خودروهای خارجی استفاده می کنند.جهت سرویس ،تشخیص وتعمی مشکلات خودرو خود به عاملیت های مجاز برند خودرو خود مراجعه نمایند.

هزینه تعمیر ترمز خودروهای خارجی

در خودروهای خارجی میبایست ابتدا ودر مرحله اول عیب یابی درست و اصولی انجام گیرد .و طبق عیب یابی صورت گرفته هزینه نیز مشخص گردد.مرحله دوم که می تواند هزینه تعمیر ترمز را به چالش بکشد تخصص فرد تعمیر کار است .
معمولاً افرادی که تازه کار هستند. تجربه ،تخصص و اطلاعات دقیقی نسبت به سیستم های ترمز پیشرفته و بروز خودرو های خارجی و لوکس راندارند.که همین امر باعث می‌شود .مدت زمان زیادی را جهت تشخیص عیب اختصاص دهند .و تعمیر برای آنهابسیار دشوار ‌و زمان بر می شود. و در صورتی که تعمیر کاران حرفه ای و با تجربه خیلی سریع و راحت مشکل را تشخیص داده وآن را برطرف می کنند.

برخی از موارد تأثیر گذار در خرابی ترمزها

بی‌توجهی مالک خودرو تعویض به موقع لنت ها
ترمز ها مانند هر قطعه دیگری عمر محدود ومفیدی دارند وبایددرزمان های مناسب بازدید. ودر صورت نیاز قععات آنها تعویض گردد

داغ شدن بیش از حد لنت ترمز
لنت های ترمز در اثر استفاده زیاد از حد داغ میشوند .ودر این زمان سفت و شکننده میشوند این سفت شدن توانایی لنت ها برای گرفتن صحیح دیسک ترمز چرخ خودرو شما را کاهش می دهد .

خرابی دیسک ترمز

دیسک های ترمز آسیب دیده روی چرخ عمر لنت ترمز شما را کاهش می دهد. و توقف خودرو را دشوارتر می کند .

نشتی مایعات هیدرولیک
روغن وسایر مایعات هیدرولیک از نظر نشتی توسط موتور یا خطوط ترمز خودرو تست کنید .

رانندگی در گل و آب
رانندگی در گل وآب به طور کلی لنت ترمز ودیسک شمارا می پوشاند .و فشار دادن آرام روی ترمز ها کمک به حذف آب اضافی می کند .اصطکاک بین لنت و دیسک های ترمز را برقرار می کند .

حمل باربیش از حد
بار بیش از حد توان خودرو ،در توقف آن مشکل ایجاد می کند.

سخن آخر

باتوجه به توضیحاتی که در سطور بالا آمده است توصیه می شود. افراد سرویس های دوره ای را در زمان مناسب وزیر نظر متخصصین مجرب در نمایندگی های مجاز انجام دهند. و قطعات مورد نیاز خودرو را از قطعه سازان معتبر تهیه کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *